Życiowy rekord D. Gapińskiego

WIADOMOŚCI

204,5 kilometra przebiegł w katowickim 48-godzinnym ultramaratonie Dariusz Gapiński z Klinisk.

To jego rekord życiowy. W biegu - pierwszym takim w Polsce - wystartowało 44 długodystansówców z Polski, Węgier i Ukrainy. D. Gapiński był jednym z tych, którzy mordercze zawody ukończyli. D. Gapińskiego powiedział, po uzupełnieniu płynów jest w niezłej formie, choć po przebiegnięciu ok. 80 km poważnie rozważał zejście z trasy. "Pojawiły się wtedy pierwsze pęcherze, bardzo trudno było biec. Udało mi się jednak przetrwać. Teraz pęcherze mam praktycznie na całych stopach", śmieje się. Bieg, co ciekawe, wygrała kobieta - 24-letnia Aleksandra Niwińska z Chojnowa. Przebiegła 323,6 km.

Darek zajął 20 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a trzecie w grupie 40-latków. Jest bardzo zadowolony z faktu, że wytrwał do końca.