Treść

Gazeta Goleniowska z dn. 09.01.2004

* Głosujmy na Asprod!
(pp)

Piekarnia "Asprod" ma szanse na tytuł Krajowego Mistrza AgroLigi 2003.

21 stycznia czytelnicy pisma AgroBazar i telewidzowie I programu TVP poprzez głosowanie w systemie audiotele oraz wysyłanie sms-ów wybiorą Krajowego Mistrza AgroLigi 2003. O tytuł ten ubiega się jedynie 7 firm wyłonionych przez kapitułę złożoną z przedstawicieli Mistrzów Krajowych AgroLigi z poprzednich edycji oraz TVP1 i AgroBazaru spośród wszystkich Mistrzów Wojewódzkich 2003 r. Firmą reprezentującą w tym gronie nasz region jest Asprod sp. z o.o. z Klinisk, producent świetnie w Goleniowie i okolicach znanych i bardzo cenionych wyrobów cukierniczych i pieczywa.

O tym, czy Asprod zostanie Ogólnopolskim Mistrzem AgroLigi zadecydują głosy oddane w trakcie głosowania, które trwać będzie od 10 do 19 stycznia. Biorąc pod uwagę, że Asprod jest chyba jedyną goleniowską firmą, która ma szansę zaistnieć na ogólnopolskim rynku, a i często pomaga w organizacji różnych imprez, gorąco zachęcamy naszych czytelników do jej wsparcia. Aby to zrobić, wystarczy zadzwonić w dniach od 10 do 19 stycznia pod numer 0 700-85-208 (koszt połączenia to 1,42 zł z VAT) lub wysłać SMS o treści "8" pod nr 7198 (1,22 zł z VAT).

 

Gazeta Goleniowska "Wtorek" z dn. 21.10.2003

* Z wizytą w Szwecji
(pp)

Nauczyciele z Klinisk odwiedzili szkołę w Svedali.

Jak się dowiedzieliśmy, pomiędzy 7 a 9 października przedstawiciele Zespołu Szkół Publicznych w Kliniskach - dyrektor Mirosława Saczuk oraz nauczyciele Anna Mikuś, Zuzanna Schabek i Artur Rogalski - przebywali z oficjalną wizytą w szkole "Marbäck" w szwedzkiej Svedali. Okazją do tego były uroczystości związane z dwudziestoleciem szkoły, a prócz przedstawicieli naszego powiatu uświetnili ją swoją obecnością nauczyciele z Niemiec i Danii.

"Obchody rozpoczęły się koncertem zespołu rockowego, który wyśmienicie zabawił całą społeczność szkolną, nauczycieli i zaproszonych gości na sali gimnastycznej", poinformowała nas Zuzanna Schabek. "Po koncercie wszyscy wzięli udział w degustacji pysznego, kremowego ciasta, nazywanego ze względu na swoje rozmiary (ok. 2 m) . Następnie mieliśmy okazję obserwować codzienne zajęcia lekcyjne uczniów i pracę szwedzkich nauczycieli w szkole. Po południu odbyła się część oficjalna jubileuszu. Dyrektor szkoły - Tommy Persson - bardzo uroczyście przywitał wszystkich nauczycieli, szczególnie tych przybyłych spoza Szwecji. Całym obchodom towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera, a biorący w nich udział nauczyciele mieli okazję wymienić doświadczenia dotyczące pracy z dziećmi".

Nauczyciele z Klinisk mają nadzieję, iż spotkają się ze swymi kolegami z Niemiec, Danii i Szwecji już w przyszłym roku, przy okazji zaplanowanej na 10 listopada uroczystości nadania Gimnazjum w Kliniskach imienia Polskich Olimpijczyków.

Za naszym pośrednictwem dyrekcja ZSP w Kliniskach i członkowie delegacji składają władzą Gminy Goleniów serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc w organizacji wyjazdu do Szwecji.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 24.10.2003

* Kliniska w internecie

Od pewnego czasu internauci mogą korzystać z lokalnego serwisu internetowego poświęconego miejscowości Kliniska Wielkie oraz ich okolicom.

Serwis znajdziemy pod adresem www.kliniska.com. Twórca serwisu i jego administrator - Artur Rogóż - pisze, że "szczególną uwagę poświęcono w serwisie pokazaniu historii tych ziem, ukazaniu atrakcji turystycznych okolic, możliwości czynnego wypoczynku. W serwisie znajdziemy też stare i nowe mapy okolic Klinisk, publikacje na ich temat, opis działalności powstałego niedawno Stowarzyszenia Odnowy Wsi "Grodnica". Strona zawierać też będzie informacje o lokalnym biznesie oraz internetową tablicę ogłoszeń. Docelowo serwis dostępny będzie w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Warto też zapoznać się z niebanalnym c.v. twórcy serwisu, który po studiach na Uniwersytecie Szczecińskim zdążył już pracować m.in. w charakterze operatora urządzeń i tymczasowego kierownika roller coastersa w parku rozrywki w Hersheypark w USA.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 26.09.2003

* "Grodnica" z Klinisk

Cieszą nas informacje wskazujące na to, że goleniowska wieś się aktywizuje.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, iż mieszkańcy Klinisk Wielkich powołali do życia Stowarzyszenie Odnowy Wsi "Grodnica", które właśnie zostało zarejestrowane w sądzie i uzyskało osobowość prawną. Inicjatorami jego utworzenia byli ludzie skupieni wokół Ośrodka Integracji Lokalnej w Kliniskach, a jego celem jest działalność o profilu społecznym, kulturalnym i sportowym na rzecz mieszkańców Klinisk i pobliskich wsi.

Prezesem Stowarzyszenia jest p. Mieczyslaw Bździuch.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 19.09.2003

* Nagroda dla ASPRODU

W miniony weekend w Barzkowicach odbyły się XVI Targi Rolne "Agro Pomerania 2003". To największa tego typu impreza na Pomorzu Zachodnim, co roku gromadząca licznych wystawców i jeszcze więcej zwiedzajacych.

W tym roku udział w Targach wzięła również piekarnia ASPROD z Klinisk. Jak należało się spodziewać, asprodowscy piekarze i cukiernicy podbili serca i podniebienia zwiedzających i w kategorii "Hit Agro Pomerania 2003" otrzymali nagrodę publiczności za tort jogurtowy. Ale to nie jedyna nagroda, jaką piekarnia przywiozła z Barzkowic. ASPROD zajął bowiem pierwsze miejsce w kategorii "Firma" w wojewódzkiej edycji ogólnopolskiego konkursu "Agroliga 2003" i jako jedyna firma z województwa zyskał nominację do szczebla centralnego. Piekarnia z Klinisk została także nagrodzona przez posła Stanisława Kopcia, dyrektora Regionalnego Centrum Doradztwa w Barzkowicach, a także przez Centrum Hurtowe ROLHUT.

Najważniejsza jednak i dla szefów, i dla pracowników ASPRODU była wysoka ocena, jaką wystawili firmie klienci zorganizowanego podczas barzkowickich Targów stoiska. Oferowane tam chleby o tradycyjnym smaku, wyroby garmażeryjne oraz ciasta bardzo szybko znikały z półek. Atrakcją były wypiekane na miejscu bułki, drożdżówki, bagietki i ciastka francuskie, które można było kupować prosto z pieca.

Z całą pewnością ASPROD swój udział w tegorocznej wystawie w Barzkowicach może uznać za udany.

* Leśna edukacja

We wtorek w Nadleśnictwie Goleniów powołana została społeczna komisja, ktorej zadaniem będzie upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o lesie.

Edukacja leśna, czy szerzej przyrodnicza, prowadzona była przez leśników i wcześniej; z niektórymi szkołami (np. w Kliniskach i w Krępsku) mieli oni od lat systematyczne kontakty. Niemałą rolę w tym dziele odgrywała również nasza gazeta, prezentując nie tylko pracę ludzi lasu ale również publikując cykl materiałów (gawęd) o Puszczy Goleniowskiej.

Teraz działania te "ubrane" zostaną w formalne ramy. Pierwszym etapem było powołanie przez Nadleśniczego Piotra Kmeta komisji spolecznej, której przewodniczącym został Marek Podyma, jednoczśnie koordynujący działania edukacyjne z ramienia nadleśnictwa. Kolejnym będzie opracowanie programu edukacji leśnej społeczeństwa na terenie działania Nadleśnictwa, głównie w gminach Goleniów i Stepnica, których przedstwiciele zostali zaproszeni do udziału w pracach komisji. Program ten adresowany będzie przede wszystkim do dzieci i młodzieży i opierał się na współpracy z przedszkolami i szkołami. Placówki oświatowe zainteresowane realizowaniem u siebie programu edukacji leśnej już w tej sprawie mogą kontaktować się z inż. Markiem Podymą, Nadleśnictwo Goleniów, tel. 418 2856.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 25.07.2003

* Rzeźby już postawione

Wykonane przez uczestników tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego rzeźby postawiono już w miejscach wskazanych wcześniej przez burmistrza.

W trakcie pleneru wykonanych zostało osiem rzeźb. Jedna z nich trafiła do Nadleśnictwa Kliniska (w zamian za drewno przekazane rzeźbiarzom) natomiast pozostałe rozstawione zostały na terenie miasta. M.in. przez urzędem miejskim i na Plantach. Rzeźby postawione zostały w miejscach wybranych i wskazanych przez burmistrza, który uczynił to jeszcze przed swoim urlopem. Podobnie jak rok wcześniej, ustawianiem rzeźb zajmuje się firma pana Zuski.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 24.01.2003

* ASPROD w Berlinie
(jac)

W Berlinie, w trwajšcych od 17 stycznia Międzynarodowych Targach "Grüne Woche", po raz pierwszy bierze też udział goleniowska firma "Asprod".

Berlińskie targi, w których w poprzednich latach prezentowała też swoje wyroby firma Drobimex - Heintz, należą do jednych z najbardziej prestiżowych w Europie imprez wystawienniczych w branży rolniczej i ogrodniczej, a szczególnie w produkcji artykułów żywnościowych. W tegorocznych targach po raz pierwszy prezentuje też swoje wyroby piekarnia z Klinisk Wielkich. Debiut "Asprodu" był bardzo udany o czym może świadczyć duże zainteresowanie wyrobami piekarniczymi "Asprodu". Stoisko firmy prezentuje się w targowej hali wyjątkowo udanie, a to m.in. za sprawš wyposażenia, oryginalnej dekoracji oraz doskonale przygotowanej obsługi.

Świetnym pomysłem okazało się też wykorzystanie do promocji stoiska Zespołu Pieśni i Tańca "Ina", który 18 stycznia zaprezentował się w hali targowej. Występ "Iny" przyciągnął uwagę nie tylko zwiedzajšcych, ale także przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa RP oraz ambasady polskiej w Berlinie. Jerzy Kranz - ambasador RP, zachwycony pokazami "Iny", zaprosił cały zespół na występy i poczęstunek w berlińskiej ambasadzie. Według naocznego świadka wydarzeń - Józefa Kazanieckiego, połączenie prezentacji doskonałych wyrobów "Asprodu" ze świetnym występem w wykonaniu "Iny" musiało zakończyć się sukcesem. "Sukcesem - mówi J. Kazaniecki - który jest też doskonałą formą promocji naszego miasta, czego najlepszym dowodem były okrzyki "Brawo Goleniów" słyszane w czasie występu zespołu w ambasadzie".

Wszyscy, którzy do 27 stycznia będą w Berlinie i wybiorą się na targi "Grüne Woche", znajdą stoisko "Asprodu" przy wejściu nr 15 Ost. Przy ulicy Messedamm 22.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 20.12.2002

* Mikołajki w Warszawie

Szkoła w Kliniskach, jako jedna z nielicznych w kraju, zaproszona została przez parę prezydencką na mikołajki.

Do Warszawy na początku grudnia pojechało sześcioro uczniów oraz dyrektorka szkoły Mirosława Saczuk. Wrażeń było co niemiara - nocleg w hotelu na Stegnach, zwiedzanie Starego Miasta i Grobu Nieznanego Żołnierza. Ale najważniejsza była wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z Jolantą Kwaśniewską oraz Mikołajem, który właśnie tego dnia przyleciał z Rovaniemii. "Cieszymy się bardzo, że spotkało nas takie wyróżnienie - powiedziała nam pani dyrektor - Chciałabym podkreślić, że jest to zasługa wszystkich nauczycieli naszej szkoły, a szczególnie pań: Anny Mikuś, Doroty Borowskiej, Grażyny Bilskiej, Joanny Drosińskiej, Jolanty Hejnickiej, Katarzyny Maślanka, Barbary Pietrzak, Marzeny Poleszczuk, Zuzanny Schabek, Elżbiety Sekuły oraz Teresy Odzioby, która już nie pracuje w naszej szkole. Bardzo im za to dziękuję".

Zarówno dyrektorka jak i uczniowie są pod dużym wrażeniem spotkania. Oto co powiedziały:

Ewelina - Pani Jolanta Kwaśniewska to bardzo miła i opiekuńcza osoba, potrafi rozmawiać z dziećmi i traktuje je poważnie - jak dorosłych. Powiedziała nam, że wie, gdzie są Kliniska, bo często przez nie przejeżdża w drodze z lotniska w Goleniowie do Szczecina.

Kasia - Dzięki pani Jolancie Kwaśniewskiej była bardzo miła atmosfera. Zachwyciło mnie pałacowe wnętrze. Czułam się tam jak w bajce. Zabawy, występy teatralne i prezenty, zachwyciły nas.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 22.11.2002

* Z Klinisk do Warszawy

Szkoła Podstawowa w Kliniskach znalazła się w gronie ośmiu szkół z całej Polski zaproszonych przez Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich na Eko-Mikołajki.

„Zaszczyt ten przypadł naszej szkole za działalność proekologiczną, która już od dziewięciu lat jest priorytetowym kierunkiem pracy uczniów i nauczycieli” - poinformowała Gazetę Mirosława Saczuk, dyrektorka Zespołu Szkół Publicznych, w skład którego wchodzi również podstawówka. A dokonania szkoły są w tym względzie istotnie imponujące. Zarówno na zajęciach lekcyjnych jak i podczas imprez szkolnych dzieci poznają otaczającą je przyrodę (nie tylko teoretycznie ale również podczas zajęć praktycznych w terenie i Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w miejscowym Nadleśnictwie), uczą się jak ją chronić i wprowadzają tę wiedzę w życie, na przykład sadząc drzewa i krzewy, biorąc udział w akcjach związanych z ekologią i licznych konkursach. Szkoła jest też organizatorem powiatowego konkursu "Organizm a Środowisko", który cieszy się coraz większym powodzeniem wśród uczniów innych szkół. "To wyróżnienie to efekt pracy bardzo wielu nauczycieli oraz dotychczasowej dyrektorki szkoły podstawowej, Barbary Mackiewicz" - podkreśla M.Saczuk.

Do Warszawy razem z panią dyrektor pojedzie sześciu uczniów. Eko-Mikołajki odbędą się w Pałacu Prezydenckim 3 grudnia.

 

Gazeta Goleniowska z dn. 20.09.2002

* Laureat z Klinisk
(jac)

Firma "Asprod" Sp. z o. o., jako jedyna firma z Pomorza Zachodniego, otrzymała tytuł Polski Producent Żywności.

Tytuł ten nadawany jest przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Poznania.

Inicjatywa Pozytywistyczna POLSKI PRODUCENT ŻYWNOŚCI rozpoczęła działanie w 1997 roku, ogłaszając pierwszą edycję konkursu "Polski Producent Żywności - 1997". W dotychczasowych pięciu edycjach inicjatywy wzięło udział 47 województw w pierwszym i drugim roku oraz 14 dużych województw w 1999, 2000 i 2001 roku. Łącznie, do tej pory, o uzyskanie tytułu "Polski Producent Żywności" ubiegało się prawie 1000 firm z całego kraju. W sumie, we wszystkich edycjach, tytuł otrzymało 208 wyrobów, a 20% z nich uzyskało też Złoty Medal POLAGRY, który jest uznawany za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w tej branży. Utrzymanie wysokiego poziomu i elitarności tytułu sprawia, że corocznie Kapituła zwiększa wymagania wobec pretendujących producentów i ich wyrobów.

Tym większe jest to więc wyróżnienie dla firmy "Asprod', która na tegorocznej Polagrze jako jedyna firma z Pomorza Zachodniego otrzymała tytuł Polski Producent Żywności, natomiast wyróżniony wyrób - chleb żytni pełnoziarnisty - nagrodzony został godłem AGRO POLSKA.

Przyznająca tytuły, Kapituła doceniła walory smakowe oraz właściwości pro zdrowotne pieczywa z Klinisk, które zawiera ziarna słonecznika, cięte ziarna żyta oraz siemię lniane. Produkt ten jest stosunkowo mało kaloryczny, co przesądza o jego dietetycznych właściwościach. Zawiera też znaczne ilości błonnika pokarmowego, który, mimo że nie jest trawiony przez organizm człowieka, jest za to bardzo pomocny w zwalczaniu chorób cywilizacyjnych m.in. raka jelita grubego i miażdżycy. Chleb zawiera także znaczne ilości magnezu i cynku oraz witamin z grupy B. Dzięki zawartości ziaren słonecznika jest także bogaty w witaminę E. Dodatek siemienia lnianego sprawia, że pieczywo to ma dobroczynny wpływ w przypadku zaparć i wrzodów żołądka. Lista walorów pro zdrowotnych chleba jest sporo dłuższa. Trudno się zatem dziwić, że pieczywo to otrzymało tak wysokie wyróżnienie, a firma je produkująca znalazła uznanie w oczach Kapituły Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Osoba patrona Stowarzyszenia, wybitnego męża stanu, ma gwarantować kontynuację, upowszechnianie i wzbogacanie idei, które wyznawał i którym służył Eugeniusz Kwiatkowski. Sejm RP ustanowił rok 2002 rokiem Eugeniusza Kwiatkowskiego. Jak nam powiedział prezes firmy "Asprod" - Roman Kopiński, dla firmy otrzymane wyróżnienia są właśnie z tego powodu jeszcze cenniejsze. Bo strategia ich firmy opiera się m.in. na zasadach moralnych, ekonomicznych i organizacyjnych, które wyznawał Eugeniusz Kwiatkowski.


Drukuj  

Publish modules to the "offcanvs" position.

Free Joomla! templates by Engine Templates