W skrócie:
  • Serwis www.kliniska.com (oraz www.kliniska.com.pl) poświęcony jest miejsc... Więcej
  • Dnia 30 września 2015r. w Bibliotece Publicznej w Kliniskach Wielkich o... Więcej
  • ... Więcej
  • ... Więcej
  • ... Więcej

           

Historia Klinisk Wielkich

Christinenberg

Pucice

Czarna łąka

Rurzyca

Goleniów

Sołtys w Kliniskach

Nadleśnictwo Kliniska

     
Aktualności
Pomóżmy bezdomnym psom z przytuliska w Białuniu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 27 lutego 2011 03:58

WIADOMOŚCI

Rozpoczyna się IV edycja akcji zbierania karmy dla bezdomnych psów, organizowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Goleniowie.


Jeśli nie jest Wam obojętne to, co się dzieje z porzuconymi przez właścicieli i pokrzywdzonymi przez los psami, weźcie udział w akcji organizowanej już po raz czwarty przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Goleniowie. Jest to niezwykła okazja, aby wspólnymi staraniami pomóc najbardziej potrzebującym. Potrzeby przytuliska są ogromne, a najbardziej można pomóc przynosząc karmy dla psów. Dary można zostawiać w wyznaczonych punktach na terenie biblioteki.

 
Goleniów na planszy gry Monopoly PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 26 lutego 2011 03:56

WIADOMOŚCI

Goleniowscy harcerze zainicjowali akcję umieszczenia nazwy Goleniowa w najbardziej popularnej grze towarzyskiej online na świecie, czyli w Monopoly.


Podjęta inicjatywa, której celem jest przyznanie „dzikiej karty” dla Goleniowa, dopiero rusza. Jednak, jak przewidują inicjatorzy, jest spora szansa, aby zakończyła się ona sukcesem. Dla osiągnięcia tego celu ważne jest zaangażowanie internautów i mieszkańców naszego miasta.

 
Wystawa prac Haliny Rzeszowskiej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 26 lutego 2011 03:49

WIADOMOŚCI

W dniu 14 lutego 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej otwarto wystawę prac autorstwa Pani Haliny Rzeszowskiej.
Halina Rzeszowska-absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie. Pasją  Pani Haliny jest malarstwo sztalugowe przy użyciu szpachli oraz pędzli. Jest kolorystką, tematyka różnorodna. Pani Halina jest uczestnikiem wielu plenerów, wystaw poplenerowych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy). Brała czynny udział w warsztatach artystycznych (Choszczno, Dobrzany, Świdnica). Kilkakrotnie wyróżniona w konkursach regionalnych i wojewódzkich. Pani Halina należy do Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz SAIE (Stowarzyszenie Artystów Integracji Europejskiej)

 
Przerwy w dostawie wody w Kliniskach i Załomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
czwartek, 24 lutego 2011 03:53

WIADOMOŚCI

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Goleniowie informuje, że w związku z pracami przyłączeniowymi do sieci wodociągowej w ulicy Piastowskiej w Kliniskach Wielkich, w piątek 25 lutego w godzinach od 9.00 do 13.00 zostanie wstrzymana w tej miejscowości dostawa wody dla mieszkańców ulic: Piastowskiej (od nr 16 do nr 43), Księżnej Dąbrówki, Pogodnej.


W związku z pracami przyłączeniowymi do sieci wodociągowej w Załomiu także w piątek 25 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 zostanie wstrzymana dostawa wody do odbiorców w ulicach: Jarzębinowej, Parkowej, Lubczyńskiej (od nr 7 do 11d oraz od nr 45 do nr 69).
Przepraszamy za powyższe niedogodności.

 
Konkurs fotograficzny „Mój Pupil” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
poniedziałek, 14 lutego 2011 06:19

WIADOMOŚCI

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie organizuje kolejny konkurs fotograficzny i zaprasza fotografujących przyjaciół zwierząt do wzięcia w nim udziału.Każdy może przysłać lub dostarczyć osobiście do Oddziału dla Dzieci śmieszne zdjęcie swojego ukochanego pupila - małego lub dużego, białego czy łaciatego - na całoroczny konkurs fotograficzny. Co miesiąc komisja wybierze 2 zdjęcia, które zostaną nagrodzone i wyeksponowane. Spośród nagrodzonych zdjęć miesiąca komisja konkursowa wybierze i nagrodzi jedno zdjęcie.

 
Gmina Goleniów finansuje ferie zimowe PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 13 lutego 2011 06:15

WIADOMOŚCI

Nie tylko gminne agendy otrzymały granty na dofinansowanie organizacji czasu dzieci i młodzieży w trakcie nadchodzących ferii zimowych.


Poza opisanymi już wcześniej instytucjami, o gminne granty ubiegały się także inne organizacje. Trzeba dodać, że skutecznie. Ich wnioski na dofinansowanie organizacji ferii zimowych został docenione pod względem merytorycznym i finansowym przez komisję konkursową Gminy Goleniów.

 
Najbliższe wydarzenia w Żółtym Domku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 13 lutego 2011 06:12

WIADOMOŚCI

Szereg interesujących wydarzeń wiąże się obecnie i w najbliższym czasie z Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej „Żółty Domek” przy ul. Pocztowa 2.


ODDZG zaprasza zainteresowanych na trwającą właśnie wystawę "Rozbudowa kościoła pw. św. Jerzego w Goleniowie". Jest ona spotkaniem z kawałkiem historii naszego miasta wcale nieodległym w czasie, jednak budzi refleksje odnośnie tempa zachodzących wokół nas zmian. Być może zachęci ona kogoś do uważniejszego dokumentowania tego, co się dzieje w naszym otoczeniu. 

 
Kliniska.com - na Facebooku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 05 lutego 2011 05:15

WIADOMOŚCI

Kliniska.com - serwis o miejscowości Kliniska Wielkie i okolicach na Facebooku! Bądź pierwszą osobą, która lubi „Kliniska.com - serwis o miejscowości Kliniska Wielkie i okolicach”.

 
Wystawa w Żółtym Domku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 05 lutego 2011 04:06

WIADOMOŚCI

Kilka dni temu w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej została zainstalowana wystawa "Historia budowy kościoła Świętego Jerzego w Goleniowie".

Zwiedzać ją można od poniedziałku do piątku (a nie jak w papierowym wydaniu GG napisaliśmy - do wtorku) w godzinach pracy Ośrodka (8.00 - 16.00). Wystawa ta wcześniej eksponowana była w kościele św. Jerzego.
Przy okazji informujemy, iż 24 lutego o godz. 12.00 dr Paweł Skupisz z IPN wygłosi w ODDZG wykład pt. "Korpus Ochrony Pogranicza 1924 - 1939. Codzienne życie na strażnicy i w domu".

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 51

Historia Klinisk i okolic

Poznaj historięHistoria Klinisk i okolic

W szczególności zwrócono uwagę na miejscowość Kliniska Wielkie oraz sąsiednią Rurzycę, Rurkę, Pucice i inne. Więcej

Atrakcje turystyczne

Turyści mile widzianiAtrakcje turystyczne

Dział ten zawiera informacje turystyczne i dotyczące aktywnego wypoczynku w Kliniskach Wielkich oraz okolicach. Więcej

Biznes w Kliniskach

Firmy w okolicyBiznes - kliniska.com

W tym miejscu znaleźć można informacje na temat przedsiębiorców z naszego terenu. Więcej

Aplikacja E-sołtys dla mieszkańców Klinisk

e-sołtysE-sołtys ma spełniać dwie podstawowe funkcje: "Dzieje się w Kliniskach" - przekazywanie informacji o tym co obecnie i w przyszłości będzie się działo w Kliniskach oraz "Napisz do Sołtysa" - każdy mieszkaniec, który chciałby się spotkać i omówić jakiś temat, dzięki temu linkowi ma możliwość dotarcia do sołtysa.

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, inicjatywę, bądź problem w którym mógłby pomóc ci Sołtys, napisz do niego.
Pozostałe informacje
SołtysW chwili obecnej urząd sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie sprawuje Artur Bęben.
kontaktSkontaktować się z sołtysem można za pomocą aplikacji E-sołtys lub bezpośrednio w godzinach 18.30-19.30 pod adresem ul. Osiedlowa 1b/3 lub pod nr tel. 508211800

Kliniska na Facebook'u!

Polub nas na google plus - please;-)

Ankieta

Oceń serwis kliniska.com po remoncie ;-)
 

Reklama

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Wieści z okolicy

Statystyka

Użytkowników : 5387
Artykułów : 613
Zakładki : 19
Odsłon : 1979987

Historia okolicznych ziem

Na obszarze Ziemi Goleniowskiej pierwsze trwałe ślady pobytu ludzi pochodzą dopiero z młodszej epoki kamienia. Tak późne pojawienie się tu ludzi, było wynikiem niesprzyjających warunków klimatycznych. Dopiero po ustąpieniu lodowca, kiedy ocieplił się klimat i rozwinął się bujny świat roślin i zwierząt, zaczęli tu przenikać z południa pierwsi myśliwi a później prowadząc na wpół osiadły tryb życia - grupy zajmujące się zbieractwem, rybactwem i łowiectwem. Więcej

Leśny Kompleks Promocyjny

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Puszczy Bukowej i Goleniowskiej" został utworzony 1 lipca 1996 roku. Położony jest w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i obejmuje swym zasięgiem Puszczę Bukową oraz południową część Puszczy Goleniowskiej na łącznej powierzchni 32,8 tys. ha. Jest on jednym z dziewięciu, rozmieszczonych na terenie całego kraju Leśnych Kompleksów Promocyjnych powołanych ... Więcej

Kliniska dzisiaj

Nadleśnictwo Kliniska to obszar bardzo interesujący pod względem przyrodniczym. Jest tutaj wiele miejsc, w których znajdują schronienie i możliwość rozrodu liczne gatunki ginących i zagrożonych wyginięciem zwierząt o roślin. Można tu zobaczyć krążącego nad lasem bielika, białe bociany i żurawie poszukujące pożywienia na śródleśnych łąkach, a wiosną las rozbrzmiewa głosami licznych ptaków śpiewających. Ostatnio w można spotkać nowe gatunki zwierząt. Więcej
Design and administration

Copyright © 2003 - 2015 by Artur Rogóż -- Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie niniejszego serwisu jest zabronione.