W skrócie:
  • Serwis www.kliniska.com (oraz www.kliniska.com.pl) poświęcony jest miejsc... Więcej
  • Do Maratonu Puszczy Goleniowskiej pozostało kilkanaście dni... Więcej
  • W ramach Inicjatyw Lokalnych od maja 2016r. Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Gr... Więcej
  • „To był maj…” Pierwszy w  naszym powiecie Ultra Cross Maraton p... Więcej
  • ... Więcej

         

Historia Klinisk Wielkich

Christinenberg

Pucice

Czarna łąka

Rurzyca

Goleniów

Sołtys w Kliniskach

Nadleśnictwo Kliniska

     
Aktualności
Podsumowanie ankiety PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 07 maja 2011 01:55

WIADOMOŚCI

Wreszcze należałoby podsumować ankietę na temat, która miejscowość spośród wymienionych najszybciej się rozwija. Oczywiście wygrały Kliniska Wielkie z 51.9%, na drugim miejscu Rurzyca z 24.7% oraz Pucice z 13.6%.  W ankiecie wzięło udział 162 osoby. Dziękuję za uczestnictwo w tej ankiecie i zapraszam do wypełniania kolejnych ankiet.

Poprawiony: sobota, 07 maja 2011 02:09
 
Biwak klasy 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
piątek, 06 maja 2011 20:31

WIADOMOŚCI

W dniach 2-3 Maja, klasa VI wraz z wychowawczynią Kamilą Banielewicz oraz opiekunami, zorganizowała biwak integracyjny. W trakcie biwaku uczestnicy wzięli udział w licznych zajęciach np.: grze terenowej przygotowanej przez chłopców podczas której dziewczyny musiały wykazać się orientacją w terenie, znajomością pierwszej pomocy, zwinnością

Poprawiony: piątek, 06 maja 2011 21:53
 
Gratka dla kolekcjonerów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
piątek, 06 maja 2011 12:01

WIADOMOŚCI

Dla goleniowskich miłośników staroci, zbieractwa i wszelkiego kolekcjonerstwa zbliża się ważny dzień. W najbliższą sobotę nadarza się okazja do powiększenia swoich zbiorów.
O Giełdzie Kolekcjonerów mieliśmy już okazję informować. Przypomnijmy tylko, że odbędzie się ona w sobotę 7 maja od godz. 11.00 przed budynkiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie. Hobbyści z naszego regionu spotkają się, aby zaprezentować swoje zbiory starocie, antyków, biżuterii, obrazów, rzeźb, monet, znaczków pocztowych.

 
Co to był za długi weekend.... PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Bęben   
piątek, 06 maja 2011 01:46

WIADOMOŚCI

Witam,
Jak co roku większość Polaków oczekuje bardziej lub mniej na majowy długi weekend. Część planuje wyjazdy, część 'griluje' w domu, a część stara się go nie przeżywać w żaden sposób. I tak co roku....ale tym razem było inaczej. Cały świat się podzielił. My Polacy (i nie tylko) cieszyliśmy się z beatyfikacji Jana Pawła II, Brytyjczycy ze ślubu Księcia Williama, a Amerykanie ze śmierci Osamy Bin Ladena.

 
Marzycielska Poczta dla Oliwki Frost PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 04 maja 2011 18:04

WIADOMOŚCI

Serwis kliniska.com aktywnie wspiera akcję prowadzoną przez Marzycielską Pocztę. Prosimy o wsparcie i ropropagowanie tej idei pomocy dla chorych dzieci. Banner do Marzycielskiej Poczty został umieszczony po prawej stronie, bezpośrednio po module logowania w kliniska.com.

Poprawiony: środa, 04 maja 2011 18:17
 
Konkurs fotograficzny ”Przyłapani na czytaniu” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
wtorek, 03 maja 2011 02:05

WIADOMOŚCI

Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu" organizowany jest przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Goleniowie od 2006 roku, a adresatami są fotografowie-amatorzy.
Ich zadaniem jest uchwycenie na zdjęciu najciekawszych form czytelnictwa. Wystarczy „przyłapać” kogoś bądź „dać się złapać” na czytaniu. Oczywiście Biblioteka w ten sposób chce propagować książki i czytelnictwo.

 
Zmiany w kliniska.com! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
poniedziałek, 02 maja 2011 04:01

WIADOMOŚCI

Z przyjemnością komunikuję, że nasz serwis o miejscowości Kliniska Wielkie i okolicach pomyślnie został przeniesiony na bardziej profesjonalny i wydajniejszy serwer. Dodatkowo odświeżono wygląd całej platformy oraz zoptymalizowano kod. Kontynuowane są jeszcze prace kosmetyczne, mile widziane są uwagi dotyczące ewentualnych usterek.

 
Konkurs biblijny PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 01 maja 2011 02:35

WIADOMOŚCI

W Szczecinie odbyły się eliminacje finałowe Konkursu biblijnego. Z naszej szkoły udział wzięły: Zuzanna Magda (kl. 5), Maria Bieleninik (kl. 6) i Anna Bartoszewska (kl. 6).

 
Otwarcie sezonu żeglarskiego 2011 w Lubczynie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
piątek, 29 kwietnia 2011 11:34

WIADOMOŚCI

Na początek nowego sezonu w Lubczynie odbędą się regaty w formule KWR o Złotą Kotwicę Dyrektora OSIR w Goleniowie.
Regaty organizuje oczywiście Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie. Odbędą się jeziorze Dąbie w dniach 14-15 maja w formule KWR i klasie otwartej, ze startem i metą na Przystani Żeglarskiej OSiR w Lubczynie. Rozegrane zostaną zgodnie z przepisami regatowymi (PRŻ 2009-2012) na podstawie Instrukcji Żeglugi..

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 53

Historia Klinisk i okolic

Poznaj historięHistoria Klinisk i okolic

W szczególności zwrócono uwagę na miejscowość Kliniska Wielkie oraz sąsiednią Rurzycę, Rurkę, Pucice i inne. Więcej

Atrakcje turystyczne

Turyści mile widzianiAtrakcje turystyczne

Dział ten zawiera informacje turystyczne i dotyczące aktywnego wypoczynku w Kliniskach Wielkich oraz okolicach. Więcej

Biznes w Kliniskach

Firmy w okolicyBiznes - kliniska.com

W tym miejscu znaleźć można informacje na temat przedsiębiorców z naszego terenu. Więcej

Aplikacja E-sołtys dla mieszkańców Klinisk

e-sołtysE-sołtys ma spełniać dwie podstawowe funkcje: "Dzieje się w Kliniskach" - przekazywanie informacji o tym co obecnie i w przyszłości będzie się działo w Kliniskach oraz "Napisz do Sołtysa" - każdy mieszkaniec, który chciałby się spotkać i omówić jakiś temat, dzięki temu linkowi ma możliwość dotarcia do sołtysa.

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, inicjatywę, bądź problem w którym mógłby pomóc ci Sołtys, napisz do niego.
Pozostałe informacje
SołtysW chwili obecnej urząd sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie sprawuje Artur Bęben.
kontaktSkontaktować się z sołtysem można za pomocą aplikacji E-sołtys lub bezpośrednio w godzinach 18.30-19.30 pod adresem ul. Osiedlowa 1b/3 lub pod nr tel. 508211800

Kliniska na Facebook'u!

Polub nas na google plus - please;-)

Ankieta

Oceń serwis kliniska.com po remoncie ;-)
 

Reklama

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Wieści z okolicy

Statystyka

Użytkowników : 5796
Artykułów : 634
Zakładki : 19
Odsłon : 2564379

Historia okolicznych ziem

Na obszarze Ziemi Goleniowskiej pierwsze trwałe ślady pobytu ludzi pochodzą dopiero z młodszej epoki kamienia. Tak późne pojawienie się tu ludzi, było wynikiem niesprzyjających warunków klimatycznych. Dopiero po ustąpieniu lodowca, kiedy ocieplił się klimat i rozwinął się bujny świat roślin i zwierząt, zaczęli tu przenikać z południa pierwsi myśliwi a później prowadząc na wpół osiadły tryb życia - grupy zajmujące się zbieractwem, rybactwem i łowiectwem. Więcej

Leśny Kompleks Promocyjny

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Puszczy Bukowej i Goleniowskiej" został utworzony 1 lipca 1996 roku. Położony jest w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i obejmuje swym zasięgiem Puszczę Bukową oraz południową część Puszczy Goleniowskiej na łącznej powierzchni 32,8 tys. ha. Jest on jednym z dziewięciu, rozmieszczonych na terenie całego kraju Leśnych Kompleksów Promocyjnych powołanych ... Więcej

Kliniska dzisiaj

Nadleśnictwo Kliniska to obszar bardzo interesujący pod względem przyrodniczym. Jest tutaj wiele miejsc, w których znajdują schronienie i możliwość rozrodu liczne gatunki ginących i zagrożonych wyginięciem zwierząt o roślin. Można tu zobaczyć krążącego nad lasem bielika, białe bociany i żurawie poszukujące pożywienia na śródleśnych łąkach, a wiosną las rozbrzmiewa głosami licznych ptaków śpiewających. Ostatnio w można spotkać nowe gatunki zwierząt. Więcej
Design and administration

Copyright © 2003 - 2016 by Artur Rogóż -- Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie niniejszego serwisu jest zabronione.