W skrócie:
  • Serwis www.kliniska.com (oraz www.kliniska.com.pl) poświęcony jest miejsc... Więcej
  • Oliwka ma 11 lat. Od kilku lat pogarszał jej się wzrok. Leczona była ... Więcej
  • 100-tny maraton Darka Gapińskiego ukończony!!!! Na setkę przyjechali... Więcej
  • Wystartował konkurs Głosu Szczecińskiego pt "Smaki Pomorza", w którym g... Więcej
  • Bezpłatnie użyczę łąkę 3ha w Kliniskach na pastwisko dla koni. Osoby ... Więcej

           

Historia Klinisk Wielkich

Christinenberg

Pucice

Czarna łąka

Rurzyca

Goleniów

Sołtys w Kliniskach

Nadleśnictwo Kliniska

     
Aktualności
Gmina Goleniów finansuje ferie zimowe PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 13 lutego 2011 06:15

WIADOMOŚCI

Nie tylko gminne agendy otrzymały granty na dofinansowanie organizacji czasu dzieci i młodzieży w trakcie nadchodzących ferii zimowych.


Poza opisanymi już wcześniej instytucjami, o gminne granty ubiegały się także inne organizacje. Trzeba dodać, że skutecznie. Ich wnioski na dofinansowanie organizacji ferii zimowych został docenione pod względem merytorycznym i finansowym przez komisję konkursową Gminy Goleniów.

 
Najbliższe wydarzenia w Żółtym Domku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 13 lutego 2011 06:12

WIADOMOŚCI

Szereg interesujących wydarzeń wiąże się obecnie i w najbliższym czasie z Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej „Żółty Domek” przy ul. Pocztowa 2.


ODDZG zaprasza zainteresowanych na trwającą właśnie wystawę "Rozbudowa kościoła pw. św. Jerzego w Goleniowie". Jest ona spotkaniem z kawałkiem historii naszego miasta wcale nieodległym w czasie, jednak budzi refleksje odnośnie tempa zachodzących wokół nas zmian. Być może zachęci ona kogoś do uważniejszego dokumentowania tego, co się dzieje w naszym otoczeniu. 

 
Kliniska.com - na Facebooku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 05 lutego 2011 05:15

WIADOMOŚCI

Kliniska.com - serwis o miejscowości Kliniska Wielkie i okolicach na Facebooku! Bądź pierwszą osobą, która lubi „Kliniska.com - serwis o miejscowości Kliniska Wielkie i okolicach”.

 
Wystawa w Żółtym Domku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 05 lutego 2011 04:06

WIADOMOŚCI

Kilka dni temu w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej została zainstalowana wystawa "Historia budowy kościoła Świętego Jerzego w Goleniowie".

Zwiedzać ją można od poniedziałku do piątku (a nie jak w papierowym wydaniu GG napisaliśmy - do wtorku) w godzinach pracy Ośrodka (8.00 - 16.00). Wystawa ta wcześniej eksponowana była w kościele św. Jerzego.
Przy okazji informujemy, iż 24 lutego o godz. 12.00 dr Paweł Skupisz z IPN wygłosi w ODDZG wykład pt. "Korpus Ochrony Pogranicza 1924 - 1939. Codzienne życie na strażnicy i w domu".

 
Schetynówka przepadnie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
czwartek, 03 lutego 2011 16:33

WIADOMOŚCI

Coraz mniej realne są plany budowy nowej drogi z Goleniowskiego Parku Przemysłowego do węzła Modrzewie.

Złe wiadomości, jak się dowiedzieliśmy, docierają z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Miała ona sfinansować budowę odcinka od węzła pod Modrzewiem do rzeki oraz mostu nad Iną. Pieniędzy na to jednak najprawdopodobniej nie będzie, nie ma więc też najmniejszego sensu budowanie odcinka pomiędzy GPP a Iną, na który gmina chciała pozyskać środki z rządowego programu budowy dróg lokalnych. Komplikuje to sprawę wywozu z fabryki LM Wind Power łopat do elektrowni wiatrowych oraz dalszego rozwoju firmy.

 
Konferencja "Zagospodarownaie pozostałości zrębowych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 17:07

WIADOMOŚCI

Dnia 25 stycznia 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej odbyła się konferencja nt. "Zagospodarowanie pozostałości zrębowych" z udziałem kadry inżynieryjno-technicznej jednostek RDLP w Szczecinie. Referaty zostały przygotowane przez pracowników naukowych Katedry Techniki Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 
Spotkanie WFOŚiGW w Szczecinie z beneficjentami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 17:05

WIADOMOŚCI

W dniu 20 stycznia 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania projektów z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Organizatorem spotkania był WFOŚiGW w Szczecinie. Spotkanie informacyjne miało na celu przekazanie wiedzy na temat programów priorytetowych na rok 2011 obowiązujących w Narodowym i wojewódzkim Funduszu. W programie znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące zasad przygotowywania wniosków, terminów naborów oraz obowiązujących priorytetów i kryteriów oceny.

 
Dzień Otwarty Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:40

WIADOMOŚCI

Zapraszamy 10 lutego 2011 r. na Dzień Otwarty Szkoły. Spotkanie ogólne w holu Gimnazjum o godzinie 17.00. Zobacz Naszą Szkołę.

Naprawdę Warto!!!
W programie:
♦ spotkanie z nauczycielami
♦ zwiedzanie sal lekcyjnych
♦ ciekawostki n/t funkcjonowania ZSP
Zapraszamy!!!

Poprawiony: sobota, 05 lutego 2011 05:15
 
Woda wciąż płynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:36

WIADOMOŚCI

Nie udało się goleniowskim meliorantom załatać całkowicie rozmytego wału przeciwpowodziowego nad Iną w rejonie Komarowa.

Jak sie okazało do budowy tego wału użyto odpadów budowlanych i gruzu, które następnie zasypano ziemią. To spowodowało, że woda wymyła podziemne kanały, których teraz nie ma możliwości załatania. Trzeba by rozkopać wał do podstawy, wyciągnąć wszystkie te rupiecie i usypać go od nowa. Aby obniżyć poziom wody poniżej wyrwy, został rozkopany wał prowadzący w kierunku Inoujścia i duża ilość wody płynie tędy do Jeziora Dąbie.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 50

Historia Klinisk i okolic

Poznaj historięHistoria Klinisk i okolic

W szczególności zwrócono uwagę na miejscowość Kliniska Wielkie oraz sąsiednią Rurzycę, Rurkę, Pucice i inne. Więcej

Atrakcje turystyczne

Turyści mile widzianiAtrakcje turystyczne

Dział ten zawiera informacje turystyczne i dotyczące aktywnego wypoczynku w Kliniskach Wielkich oraz okolicach. Więcej

Biznes w Kliniskach

Firmy w okolicyBiznes - kliniska.com

W tym miejscu znaleźć można informacje na temat przedsiębiorców z naszego terenu. Więcej

Aplikacja E-sołtys dla mieszkańców Klinisk

e-sołtysE-sołtys ma spełniać dwie podstawowe funkcje: "Dzieje się w Kliniskach" - przekazywanie informacji o tym co obecnie i w przyszłości będzie się działo w Kliniskach oraz "Napisz do Sołtysa" - każdy mieszkaniec, który chciałby się spotkać i omówić jakiś temat, dzięki temu linkowi ma możliwość dotarcia do sołtysa.

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, inicjatywę, bądź problem w którym mógłby pomóc ci Sołtys, napisz do niego.
Pozostałe informacje
SołtysW chwili obecnej urząd sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie sprawuje Artur Bęben.
kontaktSkontaktować się z sołtysem można za pomocą aplikacji E-sołtys lub bezpośrednio w godzinach 18.30-19.30 pod adresem ul. Osiedlowa 1b/3 lub pod nr tel. 508211800

Kliniska na Facebook'u!

Polub nas na google plus - please;-)

Ankieta

Oceń serwis kliniska.com po remoncie ;-)
 

Reklama

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta

Wieści z okolicy

Statystyka

Użytkowników : 5333
Artykułów : 607
Zakładki : 19
Odsłon : 1778919

Historia okolicznych ziem

Na obszarze Ziemi Goleniowskiej pierwsze trwałe ślady pobytu ludzi pochodzą dopiero z młodszej epoki kamienia. Tak późne pojawienie się tu ludzi, było wynikiem niesprzyjających warunków klimatycznych. Dopiero po ustąpieniu lodowca, kiedy ocieplił się klimat i rozwinął się bujny świat roślin i zwierząt, zaczęli tu przenikać z południa pierwsi myśliwi a później prowadząc na wpół osiadły tryb życia - grupy zajmujące się zbieractwem, rybactwem i łowiectwem. Więcej

Leśny Kompleks Promocyjny

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Puszczy Bukowej i Goleniowskiej" został utworzony 1 lipca 1996 roku. Położony jest w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i obejmuje swym zasięgiem Puszczę Bukową oraz południową część Puszczy Goleniowskiej na łącznej powierzchni 32,8 tys. ha. Jest on jednym z dziewięciu, rozmieszczonych na terenie całego kraju Leśnych Kompleksów Promocyjnych powołanych ... Więcej

Kliniska dzisiaj

Nadleśnictwo Kliniska to obszar bardzo interesujący pod względem przyrodniczym. Jest tutaj wiele miejsc, w których znajdują schronienie i możliwość rozrodu liczne gatunki ginących i zagrożonych wyginięciem zwierząt o roślin. Można tu zobaczyć krążącego nad lasem bielika, białe bociany i żurawie poszukujące pożywienia na śródleśnych łąkach, a wiosną las rozbrzmiewa głosami licznych ptaków śpiewających. Ostatnio w można spotkać nowe gatunki zwierząt. Więcej
Design and administration

Copyright © 2003 - 2015 by Artur Rogóż -- Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie niniejszego serwisu jest zabronione.