W skrócie:
  • Serwis www.kliniska.com (oraz www.kliniska.com.pl) poświęcony jest miejsc... Więcej
  • Oliwka ma 11 lat. Od kilku lat pogarszał jej się wzrok. Leczona była ... Więcej
  • Przed nami za niespełna dwa tygodnie pierwszy zaplanowany maraton na r... Więcej
  • Witam, Zapraszam Państwa na wybory Sołtysa oraz Rady Sołeckiej, które... Więcej
  • ... Więcej

           

Historia Klinisk Wielkich

Christinenberg

Pucice

Czarna łąka

Rurzyca

Goleniów

Sołtys w Kliniskach

Nadleśnictwo Kliniska

     
Aktualności
Schetynówka przepadnie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
czwartek, 03 lutego 2011 16:33

WIADOMOŚCI

Coraz mniej realne są plany budowy nowej drogi z Goleniowskiego Parku Przemysłowego do węzła Modrzewie.

Złe wiadomości, jak się dowiedzieliśmy, docierają z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Miała ona sfinansować budowę odcinka od węzła pod Modrzewiem do rzeki oraz mostu nad Iną. Pieniędzy na to jednak najprawdopodobniej nie będzie, nie ma więc też najmniejszego sensu budowanie odcinka pomiędzy GPP a Iną, na który gmina chciała pozyskać środki z rządowego programu budowy dróg lokalnych. Komplikuje to sprawę wywozu z fabryki LM Wind Power łopat do elektrowni wiatrowych oraz dalszego rozwoju firmy.

 
Konferencja "Zagospodarownaie pozostałości zrębowych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 17:07

WIADOMOŚCI

Dnia 25 stycznia 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej odbyła się konferencja nt. "Zagospodarowanie pozostałości zrębowych" z udziałem kadry inżynieryjno-technicznej jednostek RDLP w Szczecinie. Referaty zostały przygotowane przez pracowników naukowych Katedry Techniki Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 
Spotkanie WFOŚiGW w Szczecinie z beneficjentami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 17:05

WIADOMOŚCI

W dniu 20 stycznia 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania projektów z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Organizatorem spotkania był WFOŚiGW w Szczecinie. Spotkanie informacyjne miało na celu przekazanie wiedzy na temat programów priorytetowych na rok 2011 obowiązujących w Narodowym i wojewódzkim Funduszu. W programie znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące zasad przygotowywania wniosków, terminów naborów oraz obowiązujących priorytetów i kryteriów oceny.

 
Dzień Otwarty Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:40

WIADOMOŚCI

Zapraszamy 10 lutego 2011 r. na Dzień Otwarty Szkoły. Spotkanie ogólne w holu Gimnazjum o godzinie 17.00. Zobacz Naszą Szkołę.

Naprawdę Warto!!!
W programie:
♦ spotkanie z nauczycielami
♦ zwiedzanie sal lekcyjnych
♦ ciekawostki n/t funkcjonowania ZSP
Zapraszamy!!!

Poprawiony: sobota, 05 lutego 2011 05:15
 
Woda wciąż płynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:36

WIADOMOŚCI

Nie udało się goleniowskim meliorantom załatać całkowicie rozmytego wału przeciwpowodziowego nad Iną w rejonie Komarowa.

Jak sie okazało do budowy tego wału użyto odpadów budowlanych i gruzu, które następnie zasypano ziemią. To spowodowało, że woda wymyła podziemne kanały, których teraz nie ma możliwości załatania. Trzeba by rozkopać wał do podstawy, wyciągnąć wszystkie te rupiecie i usypać go od nowa. Aby obniżyć poziom wody poniżej wyrwy, został rozkopany wał prowadzący w kierunku Inoujścia i duża ilość wody płynie tędy do Jeziora Dąbie.

 
Gminne granty na wypoczynek zimowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:28

WIADOMOŚCI

Przyznane zostały granty dla instytucji kultury oraz szkół prowadzonych przez Gminę Goleniów na organizacje zajęć w trakcie szkolnych ferii zimowych.
Dofinansowanie otrzymały i będą realizowane następujące projekty:

 
„Twórczo i aktywnie” z Goleniowskim Domem Kultury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:26

WIADOMOŚCI

Goleniowski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 5 – 10 lat na IV spotkanie z cyklu „Twórczo i aktywnie”.

Odbędzie się ono w sobotę 5 lutego w godz. 9.00-15.00 w salach 23 i 8 Goleniowskiego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 1. W programie m.in. gry i zabawy integracyjne, zajęcia ekologiczne i plastyczne o tematyce zimowej i karnawałowej. Organizatorzy zapewniają uczestnikom drugie śniadanie. Koszt uczestnictwa w 6-godzinnych zajęciach wynosi 20 zł. Zapisy przyjmuje sekretariat GDK do piątku (4.02 2011) do godz. 12.00. pod nr tel. 91 418 26 88.

 
Nowe nazwy ulic w Kliniskach i Podańsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
środa, 02 lutego 2011 16:22

WIADOMOŚCI

W dniu 26 stycznia Rada Miejska w Goleniowie podjęła uchwałę Nr IV/27/11 w sprawie nadania nazwy ulicy we wsi Kliniska Wielkie oraz uchwałę Nr IV/28/11 w sprawie nadania nazw ulicom we wsi Podańsko. Od tego momentu przybyły na mapie Gminy Goleniów nowe nazwy ulic o ładnym brzmieniu: „Księżycowa” w Kliniskach Wielkich oraz „Szczęśliwa” i „Urocza” w Podańsku.

 
Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
poniedziałek, 31 stycznia 2011 16:19

WIADOMOŚCI

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Goleniowie informuje, iż w związku z pracami przyłączeniowymi do sieci wodociągowej w miejscowości Kliniska Wielkie w dniu: 31 stycznia (poniedziałek) 2011 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 zostanie wstrzymana dostawa wody do odbiorców następujących miejscowości:  Kliniska Wielkie, Pucice, Załom, Czarna Łąka.
Przepraszamy za powyższe niedogodności.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 50

Historia Klinisk i okolic

Poznaj historięHistoria Klinisk i okolic

W szczególności zwrócono uwagę na miejscowość Kliniska Wielkie oraz sąsiednią Rurzycę, Rurkę, Pucice i inne. Więcej

Atrakcje turystyczne

Turyści mile widzianiAtrakcje turystyczne

Dział ten zawiera informacje turystyczne i dotyczące aktywnego wypoczynku w Kliniskach Wielkich oraz okolicach. Więcej

Biznes w Kliniskach

Firmy w okolicyBiznes - kliniska.com

W tym miejscu znaleźć można informacje na temat przedsiębiorców z naszego terenu. Więcej

Aplikacja E-sołtys dla mieszkańców Klinisk

e-sołtysE-sołtys ma spełniać dwie podstawowe funkcje: "Dzieje się w Kliniskach" - przekazywanie informacji o tym co obecnie i w przyszłości będzie się działo w Kliniskach oraz "Napisz do Sołtysa" - każdy mieszkaniec, który chciałby się spotkać i omówić jakiś temat, dzięki temu linkowi ma możliwość dotarcia do sołtysa.

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, inicjatywę, bądź problem w którym mógłby pomóc ci Sołtys, napisz do niego.
Pozostałe informacje
SołtysW chwili obecnej urząd sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie sprawuje Artur Bęben.
kontaktSkontaktować się z sołtysem można za pomocą aplikacji E-sołtys lub bezpośrednio w godzinach 18.30-19.30 pod adresem ul. Osiedlowa 1b/3 lub pod nr tel. 508211800

Kliniska na Facebook'u!

Polub nas na google plus - please;-)

Ankieta

Oceń serwis kliniska.com po remoncie ;-)
 

Reklama

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta

Wieści z okolicy

Statystyka

Użytkowników : 5307
Artykułów : 602
Zakładki : 19
Odsłon : 1665082

Historia okolicznych ziem

Na obszarze Ziemi Goleniowskiej pierwsze trwałe ślady pobytu ludzi pochodzą dopiero z młodszej epoki kamienia. Tak późne pojawienie się tu ludzi, było wynikiem niesprzyjających warunków klimatycznych. Dopiero po ustąpieniu lodowca, kiedy ocieplił się klimat i rozwinął się bujny świat roślin i zwierząt, zaczęli tu przenikać z południa pierwsi myśliwi a później prowadząc na wpół osiadły tryb życia - grupy zajmujące się zbieractwem, rybactwem i łowiectwem. Więcej

Leśny Kompleks Promocyjny

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Puszczy Bukowej i Goleniowskiej" został utworzony 1 lipca 1996 roku. Położony jest w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i obejmuje swym zasięgiem Puszczę Bukową oraz południową część Puszczy Goleniowskiej na łącznej powierzchni 32,8 tys. ha. Jest on jednym z dziewięciu, rozmieszczonych na terenie całego kraju Leśnych Kompleksów Promocyjnych powołanych ... Więcej

Kliniska dzisiaj

Nadleśnictwo Kliniska to obszar bardzo interesujący pod względem przyrodniczym. Jest tutaj wiele miejsc, w których znajdują schronienie i możliwość rozrodu liczne gatunki ginących i zagrożonych wyginięciem zwierząt o roślin. Można tu zobaczyć krążącego nad lasem bielika, białe bociany i żurawie poszukujące pożywienia na śródleśnych łąkach, a wiosną las rozbrzmiewa głosami licznych ptaków śpiewających. Ostatnio w można spotkać nowe gatunki zwierząt. Więcej
Design and administration

Copyright © 2003 - 2015 by Artur Rogóż -- Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie niniejszego serwisu jest zabronione.