W skrócie:
  • Serwis www.kliniska.com (oraz www.kliniska.com.pl) poświęcony jest miejsc... Więcej
  • ... Więcej
  • Poniżej zamieszczamy ramowy kalendarz zaplanowanych biegów na 2016 rok... Więcej
  • ... Więcej
  • Dzień 26 września 2015 roku zapisał się w historii Klinisk Wielkich... Więcej

           

Historia Klinisk Wielkich

Christinenberg

Pucice

Czarna łąka

Rurzyca

Goleniów

Sołtys w Kliniskach

Nadleśnictwo Kliniska

     
Aktualności
Konkursu wiedzy o lesie „Young People in European Forests” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
czwartek, 31 marca 2011 19:51

WIADOMOŚCI

Konkursu wiedzy o lesie „Young People in European Forests”
MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY" YPEF 2010/2011 TO NAJPROSTSZY I NAJWIĘKSZY KONKURS WIEDZY O LASACH I LEŚNICTWIE W EUROPIE !!!

 
X edycja konkursu fotograficznego "Leśne pejzaże" PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
wtorek, 29 marca 2011 19:47

WIADOMOŚCI

Nadleśnictwo Kliniska wspólnie z Nadleśnictwem Gryfino ogłaszają X edycję konkursu fotograficznego "Leśne pejzaże". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Termin nadsyłania prac upływa 25 września 2011 roku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 
Warsztaty dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
poniedziałek, 28 marca 2011 19:43

WIADOMOŚCI

W dniu 10 marca b.r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli przyrody i biologii z cyklu "Przyroda a dziecko" . Warsztaty zostały przygotowane przy wsparciu metodycznym Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, z  którym współpracuje Ośrodek. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele na stałe współpracujący z Ośrodkiem. Podczas spotkania omówiony został projekt edukacyjny "Nietoperze-demony i anioły" przygotowany przez Polski Klub Ekologiczny. Uczestniczący w warsztatach nauczyciele uzyskali informacje o Koniku polskim i jego roli w przyrodzie. Podczas spotkania omówiono również wykorzystanie audycji radiowych jako środka dydaktycznego w nauczaniu przyrody.

 
Wybory sołtysów 2011 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
poniedziałek, 28 marca 2011 19:39

WIADOMOŚCI

Zawsze w krótkim czasie po wyborach do Rady Miejskiej następują wybory sołtysów i rad sołeckich. Zbliża się ten moment w Gminie Goleniów.

Przedstawiamy ustalony harmonogram, zgodnie z którym organizowane będą zebrania wiejskie w poszczególnych sołectwach. Oczywiście w każdym sołectwie zawisną na ten temat odrębne obwieszczenia Burmistrza, jednak takie zbiorcze zestawienie z pewnością także się przyda.

 
II wojna światowa nie dla wszystkich się skończyła PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
poniedziałek, 28 marca 2011 19:11

WIADOMOŚCI

Zdawałoby się, że o zakończonej 66 lat temu II wojnie światowej wiemy niemal wszystko. Są jednak tacy, którzy w to nie wierzą, aktywnie poszukując wciąż nieodkrytych tajemnic.

Do zawziętych tropicieli śladów tej okrutnej wojny należy grupa poszukiwawczo-badawcza „pomorze1945.com”, w której dominują członkowie Szczecińskiej Grupy Archeologii Militarnej „Pomorze” oraz specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Działając na terenie Pomorza Zachodniego od około 15 lat odkryli szczątki ponad 3000 poległych osób. Ekshumowane szczątki tych ludzi nie trafiają, jak się to często dzieje, po kryjomu na wysypiska śmieci, lecz na cmentarze wojenne. W miarę możliwości zwłoki są identyfikowane, a rodziny zmarłych są powiadamiane o miejscu śmierci i pochówku.

 
Pomóżmy bezdomnym psom z przytuliska w Białuniu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
niedziela, 27 lutego 2011 03:58

WIADOMOŚCI

Rozpoczyna się IV edycja akcji zbierania karmy dla bezdomnych psów, organizowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Goleniowie.


Jeśli nie jest Wam obojętne to, co się dzieje z porzuconymi przez właścicieli i pokrzywdzonymi przez los psami, weźcie udział w akcji organizowanej już po raz czwarty przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Goleniowie. Jest to niezwykła okazja, aby wspólnymi staraniami pomóc najbardziej potrzebującym. Potrzeby przytuliska są ogromne, a najbardziej można pomóc przynosząc karmy dla psów. Dary można zostawiać w wyznaczonych punktach na terenie biblioteki.

 
Goleniów na planszy gry Monopoly PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 26 lutego 2011 03:56

WIADOMOŚCI

Goleniowscy harcerze zainicjowali akcję umieszczenia nazwy Goleniowa w najbardziej popularnej grze towarzyskiej online na świecie, czyli w Monopoly.


Podjęta inicjatywa, której celem jest przyznanie „dzikiej karty” dla Goleniowa, dopiero rusza. Jednak, jak przewidują inicjatorzy, jest spora szansa, aby zakończyła się ona sukcesem. Dla osiągnięcia tego celu ważne jest zaangażowanie internautów i mieszkańców naszego miasta.

 
Wystawa prac Haliny Rzeszowskiej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Artur Rogóż   
sobota, 26 lutego 2011 03:49

WIADOMOŚCI

W dniu 14 lutego 2011 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej otwarto wystawę prac autorstwa Pani Haliny Rzeszowskiej.
Halina Rzeszowska-absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie. Pasją  Pani Haliny jest malarstwo sztalugowe przy użyciu szpachli oraz pędzli. Jest kolorystką, tematyka różnorodna. Pani Halina jest uczestnikiem wielu plenerów, wystaw poplenerowych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy). Brała czynny udział w warsztatach artystycznych (Choszczno, Dobrzany, Świdnica). Kilkakrotnie wyróżniona w konkursach regionalnych i wojewódzkich. Pani Halina należy do Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz SAIE (Stowarzyszenie Artystów Integracji Europejskiej)

 
Przerwy w dostawie wody w Kliniskach i Załomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Rogóż   
czwartek, 24 lutego 2011 03:53

WIADOMOŚCI

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Goleniowie informuje, że w związku z pracami przyłączeniowymi do sieci wodociągowej w ulicy Piastowskiej w Kliniskach Wielkich, w piątek 25 lutego w godzinach od 9.00 do 13.00 zostanie wstrzymana w tej miejscowości dostawa wody dla mieszkańców ulic: Piastowskiej (od nr 16 do nr 43), Księżnej Dąbrówki, Pogodnej.


W związku z pracami przyłączeniowymi do sieci wodociągowej w Załomiu także w piątek 25 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 zostanie wstrzymana dostawa wody do odbiorców w ulicach: Jarzębinowej, Parkowej, Lubczyńskiej (od nr 7 do 11d oraz od nr 45 do nr 69).
Przepraszamy za powyższe niedogodności.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 51

Historia Klinisk i okolic

Poznaj historięHistoria Klinisk i okolic

W szczególności zwrócono uwagę na miejscowość Kliniska Wielkie oraz sąsiednią Rurzycę, Rurkę, Pucice i inne. Więcej

Atrakcje turystyczne

Turyści mile widzianiAtrakcje turystyczne

Dział ten zawiera informacje turystyczne i dotyczące aktywnego wypoczynku w Kliniskach Wielkich oraz okolicach. Więcej

Biznes w Kliniskach

Firmy w okolicyBiznes - kliniska.com

W tym miejscu znaleźć można informacje na temat przedsiębiorców z naszego terenu. Więcej

Aplikacja E-sołtys dla mieszkańców Klinisk

e-sołtysE-sołtys ma spełniać dwie podstawowe funkcje: "Dzieje się w Kliniskach" - przekazywanie informacji o tym co obecnie i w przyszłości będzie się działo w Kliniskach oraz "Napisz do Sołtysa" - każdy mieszkaniec, który chciałby się spotkać i omówić jakiś temat, dzięki temu linkowi ma możliwość dotarcia do sołtysa.

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, inicjatywę, bądź problem w którym mógłby pomóc ci Sołtys, napisz do niego.
Pozostałe informacje
SołtysW chwili obecnej urząd sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie sprawuje Artur Bęben.
kontaktSkontaktować się z sołtysem można za pomocą aplikacji E-sołtys lub bezpośrednio w godzinach 18.30-19.30 pod adresem ul. Osiedlowa 1b/3 lub pod nr tel. 508211800

Kliniska na Facebook'u!

Polub nas na google plus - please;-)

Ankieta

Oceń serwis kliniska.com po remoncie ;-)
 

Reklama

1% podatku dla Oliwii

Podatek 1 procent dla Oliwii

Wieści z okolicy

Statystyka

Użytkowników : 5426
Artykułów : 619
Zakładki : 19
Odsłon : 2088562

Historia okolicznych ziem

Na obszarze Ziemi Goleniowskiej pierwsze trwałe ślady pobytu ludzi pochodzą dopiero z młodszej epoki kamienia. Tak późne pojawienie się tu ludzi, było wynikiem niesprzyjających warunków klimatycznych. Dopiero po ustąpieniu lodowca, kiedy ocieplił się klimat i rozwinął się bujny świat roślin i zwierząt, zaczęli tu przenikać z południa pierwsi myśliwi a później prowadząc na wpół osiadły tryb życia - grupy zajmujące się zbieractwem, rybactwem i łowiectwem. Więcej

Leśny Kompleks Promocyjny

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Puszczy Bukowej i Goleniowskiej" został utworzony 1 lipca 1996 roku. Położony jest w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i obejmuje swym zasięgiem Puszczę Bukową oraz południową część Puszczy Goleniowskiej na łącznej powierzchni 32,8 tys. ha. Jest on jednym z dziewięciu, rozmieszczonych na terenie całego kraju Leśnych Kompleksów Promocyjnych powołanych ... Więcej

Kliniska dzisiaj

Nadleśnictwo Kliniska to obszar bardzo interesujący pod względem przyrodniczym. Jest tutaj wiele miejsc, w których znajdują schronienie i możliwość rozrodu liczne gatunki ginących i zagrożonych wyginięciem zwierząt o roślin. Można tu zobaczyć krążącego nad lasem bielika, białe bociany i żurawie poszukujące pożywienia na śródleśnych łąkach, a wiosną las rozbrzmiewa głosami licznych ptaków śpiewających. Ostatnio w można spotkać nowe gatunki zwierząt. Więcej
Design and administration

Copyright © 2003 - 2016 by Artur Rogóż -- Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie niniejszego serwisu jest zabronione.